top of page
  • LinkedIn
  • Youtube
  • Instagram
AnKA GLC Ex
01:00
AnKA GLC Ailesi I
01:29
AnKA GLC Ailesi II
00:59
AnKA HwGLC Scada 05
01:58
AnKA GLC Ex
shutterstock_518648329--photograph_848w477h.jpg
Claude_edited.png


AnKA GLC Ex "Expansion Module"
 

🧩 Yüksek I/O Kapasiteli, Yapay Zeka Destekli Kontrol Modülü

⠀

✨ Büyük Projeler İçin Güçlü Otomasyon!

🚀 AnKA GLC Ex, 20 dijital giriş, 20 çıkış ve hızlı motor kontrol kanallarıyla makine imalatçıları ve büyük tesisler için geliştirilmiş, yapay zeka destekli yüksek kapasiteli kontrol modülüdür.

🧩 Çok sayıda sensör, valf, motor, sıcaklık ve nem noktasını tek cihazda yönetir. Programlama bilgisi olmayan kullanıcılar bile karmaşık makine otomasyonlarını kolayca kurabilir.

⠀

💡 Nasıl Çalışır?

🗣️ Siz sadece ne istediğinizi söyleyin, yapay zeka gerisini halleder!

❌ Karmaşık ladder diyagramları, özel programlama dilleri veya uzun eğitimler yok.

💬 AnKA GLC Ex'e istediğiniz otomasyonu günlük konuşma dilinizle anlatın, o sizin için en uygun kontrol programını otomatik olarak oluştursun.

⠀

⚙️ TEKNİK ÖZELLİKLER

⚡ Güç ve Performans

🚀 150 MHz yüksek performanslı işlemci

💾 4 MB dahili hafıza

⠀

🎛️ Giriş/Çıkış Kapasitesi

🟢 20 adet dijital giriş (sensör, buton, limit switch)

🔵 20 adet MOSFET çıkış (valf, kontaktör bobini, röle, sinyal lambası)

📈 2 adet 0-10V analog giriş

📉 2 adet 0-10V analog çıkış

⠀

⚡ Hızlı Motor Kontrol

🎯 4 adet FAST I/O kanalı

🔄 Enkoder okuma

⚙️ Servo motor kontrolü

🪜 Step motor kontrolü

⠀

🌡️ Sıcaklık ve Nem Ölçümü

🌡️ 1 adet NTC sıcaklık sensör girişi

🔗 4 adet OneWire sıcaklık ve nem sensör hattı

📍 Yaklaşık 250 noktaya kadar sıcaklık ve nem ölçüm kapasitesi

⠀

📡 Haberleşme ve Bağlantı

🔗 RS485 Modbus RTU protokolü (endüstri standardı)

🔄 UART RS232 haberleşme portu

💻 USB bağlantı

📶 Wi-Fi ile uzaktan kontrol ve izleme

⠀

⭐ Özel Özellikler

⏰ RTC gerçek zaman saati + şarjlı pil

💧 IP65, toz ve nem koruması

📐 70x90x59 mm kompakt boyutlar

🇪🇺 CE Sertifikalı Avrupa standardında kalite

⠀

💎 NEDEN AnKA GLC Ex?

🔢 Yüksek I/O Kapasitesi

20 giriş ve 20 çıkış tek modülde. Ek genişleme kartlarına, fazladan kablolamaya ve büyük panolara gerek kalmadan karmaşık makineleri yönetin.

⠀

⚡ Hızlı Motor Kontrolü

4 adet FAST I/O kanalı ile enkoder okuyun, servo ve step motorları hassas şekilde sürün. Konumlandırma, kesim ve besleme uygulamaları için ideal.

⠀

📍 250 Noktaya Kadar Sıcaklık ve Nem Takibi

4 ayrı OneWire hattı üzerinden yüzlerce sıcaklık ve nem noktasını tek cihazla izleyin. Büyük seralar, depolar ve üretim alanları için eşsiz kapasite.

⠀

📐 Kompakt Gövde, Büyük Güç

70x90x59 mm boyutlarındaki IP67 kutuda 40'tan fazla I/O kanalı. Pano içinde minimum yer kaplar.

⠀

🎓 Eğitim Gerektirmez

PLC programlama eğitimi, ladder diyagram bilgisi veya özel yazılım uzmanlığına gerek yok. Günlük konuşma dilinizle komut verin.

⠀

🤖 Yapay Zeka Otomatik Programlama

Yapay zeka, verdiğiniz açıklamayı anlayarak otomatik olarak en uygun kontrol programını oluşturur. Siz sadece "ne" istediğinizi söyleyin, "nasıl" olacağını düşünmeyin.

⠀

🔌 Otomatik Cihaz Adaptasyonu

⭐ Kullanmak istediğiniz cihazın (inverter, servo sürücü, valf, sensör vb.) PDF kataloğunu yapay zekaya yüklediğinizde, protokolünü ve haberleşme parametrelerini öğrenir, entegrasyonu dakikalar içinde tamamlar.

⠀

🌐 Uzaktan Erişim

Wi-Fi ile dünyanın her yerinden sisteminizi izleyin ve kontrol edin. Anlık bildirimler ve alarm yönetimi.

⠀

🇹🇷 Yerli Üretim Avantajı

Hızlı teknik destek, kolay yedek parça temini ve sürekli yazılım güncellemeleri. Dışa bağımlılık yok.

⠀

📦 ÖRNEK UYGULAMA SENARYOSU

🏭 Otomatik Paketleme ve Kesim Makinesi

📋 Durum: Bir makine imalatçısı, konveyörlü bir paketleme makinesi üretiyor. Ürün sensörle algılanacak, film step motorla belirli uzunlukta çekilip kesilecek, konveyör hızı enkoderle takip edilecek.

⠀

📌 İhtiyaçlar

📏 Konveyör hızı enkoderle okunacak

🪜 Film step motorla 250 mm çekilecek

✂️ Kesici piston her pakette bir kez çalışacak

🔢 Üretilen paket sayısı sayılacak

🚨 Film bitince veya kapak açılınca makine durup alarm verecek

📱 Operatör üretimi cep telefonundan takip edebilecek

⠀

🐢 Geleneksel Yöntem

👷 PLC + ayrı motion kartı + I/O genişleme modülü

💻 Uzman bir otomasyon mühendisi ile haftalarca programlama

⏳ Yüksek maliyet ve uzun devreye alma süresi

⠀

🚀 AnKA GLC Ex ile Çözüm

🗣️ Kullanıcı sisteme şunu söyler:

💬 "Sensör ürünü görünce step motorla filmi 250 mm çek, sonra kesici pistonu çalıştır. Konveyör hızını enkoderden oku. Her paketi say. Film biterse veya kapak açılırsa makineyi durdur ve bana mesaj gönder."

⠀

🤖 Yapay Zeka Bu Açıklamayı Anlayarak

🔄 Enkoder okuma ve hız hesaplamasını kurar

🪜 Step motor konumlandırma programını yazar

✂️ Kesim sekansını programlar

🔢 Üretim sayacını oluşturur

🚨 Güvenlik ve alarm mekanizmasını hazırlar

⠀

⚡ Sonuç

✅ PLC + motion kartı + genişleme modülü yerine tek bir AnKA GLC Ex

✅ Dakikalar içinde devreye alma

⠀

🏭 KULLANIM ALANLARI

⚙️ Makine İmalatı

✅ Paketleme ve dolum makineleri

✅ Kesim ve konumlandırma sistemleri

✅ Konveyör ve taşıma sistemleri

✅ CNC yardımcı sistemleri ve besleme üniteleri

⠀

🌱 Tarım ve Seracılık

✅ Büyük ölçekli sera iklim kontrolü

✅ Çok noktalı sıcaklık ve nem takibi

✅ Otomatik sulama ve gübreleme sistemleri

✅ Havalandırma ve perde kontrolü

⠀

❄️ Depolama

✅ Soğuk hava depoları

✅ Çok bölmeli depo sıcaklık ve nem takibi

⠀

🏢 Bina ve Tesis Otomasyonu

✅ Çok noktalı aydınlatma ve vana kontrolü

✅ Pompa ve fan grupları yönetimi

⠀

🔗 SİSTEM ENTEGRASYONU

🤝 Mevcut Sistemlerle Uyumluluk

AnKA GLC Ex, Modbus RTU protokolü sayesinde mevcut PLC'ler, SCADA sistemleri, inverterler ve diğer AnKA modülleriyle sorunsuz çalışır. Sisteminizi genişletmek için birden fazla modülü birbirine bağlayabilirsiniz.

⠀

🧠 Akıllı Cihaz Tanıma

⭐ Entegre edeceğiniz cihazın (inverter, servo sürücü, sensör, aktüatör vb.) teknik dokümantasyonunu veya kataloğunu yapay zekaya yüklediğinizde:

🔍 Otomatik Protokol Tanıma: Cihazın haberleşme protokolünü otomatik tespit eder

🔢 Parametre Eşleştirme: Register adreslerini, komut kodlarını ve veri formatlarını öğrenir

⚙️ Kendini Yapılandırma: Gerekli iletişim parametrelerini otomatik ayarlar

⚡ Hızlı Entegrasyon: Dakikalar içinde cihazı sisteme dahil eder

⠀

📦 PAKET İÇERİĞİ

🔧 1 adet AnKA GLC Ex modül (IP67 kutuda)

📄 Modül içerisinde dijital bağlantı şeması + MiR Asistan

📶 Wi-Fi konfigürasyonu

🛡️ 1 yıl firma garantisi

🔄 Ömür boyu yazılım güncellemesi

🇹🇷 Türkçe teknik destek

⠀

🎓 TEKNİK DESTEK VE EĞİTİM

MiRDEV Otomasyon olarak müşterilerimize sunduklarımız:

📞 Hafta içi mesai saatlerinde 10:00 - 17:00 arası destek

💬 WhatsApp hızlı destek hattı

📹 Video eğitim materyalleri

📄 Detaylı kullanım kılavuzları

🔧 Sahaya özel kurulum desteği

🎓 İsteğe bağlı canlı eğitim olanağı

⠀

🏆 SONUÇ

AnKA GLC Ex ile büyük ve karmaşık makine otomasyonları artık pahalı ve zor değil; kompakt bir gövdede yüksek kapasite, herkesin kolayca kullanabileceği akıllı bir çözüm.

✨ 20 giriş + 20 çıkış tek modülde

✨ Enkoder, servo ve step motor kontrolü

✨ 250 noktaya kadar sıcaklık ve nem takibi

✨ Programlama bilgisi gerektirmez

✨ Yerli üretim ve destek

⠀

💬 "Siz sadece ne istediğinizi söyleyin, AnKA GLC Ex gerisini halleder!"

🇪🇺 CE Sertifikalı | 💧 IP67 Korumalı | 🔗 Modbus Uyumlu | 📶 Wi-Fi Destekli | ⚡ Yüksek I/O | 🤖 Yapay Zeka Entegreli

bottom of page